Aktuality 2018/2019

ZAUJÍMAVO A POUČNE O DROGÁCH

Pred pár dňami navštívili našu školu príslušníci VB na prednášku o škodlivosti a nebezpečí užívania drog. Bolo to pre nás  prekvapením, lebo sme o prednáške dopredu nevedeli. Hovorím si : „Ďalšia prednáška o drogách, no ale lepšie ako matematika“ ! No toto stretnutie bolo iné, lepšie....

WORKSHOP

Workshop programovania pre dievčatá Naša škola prijala ponuku workshopu  Občianskeho združenia Aj Ty v IT. Je to združenie, ktoré sa snaží presvedčiť dievčatá, že  sa oplatí študovať  informačné technológie a v budúcnosti  si v tejto oblasti nájsť zaujímavú...

ŠKOLA V PRÍRODE

Škola v prírode  01.04.2019 – 05.04.2019  Stará Myjava 4.C Skvelé počasie a úžasné aktivity , príjemný personál nám zabezpečili výborné zážitky a pohodičku.

VEĽKONOČNÉ TVORENIE V ŠKD

 Blížiace sa sviatky jari sme si  v ŠKD pripomenuli tradíciami, ako aj tvorivými činnosťami. Rôzne veľkonočné výrobky si deti vyrábali v DK. Tradície veľkej noci nacvičila p.vychovávateľka Čabrunová  so žiakmi svojho oddelenia. A tak sa mnohé naše ženy v škole...

BESEDA SO SPISOVATEĽKOU

    V pondelok 25.marca a v utorok 26.marca sme v rámci ŠKD zorganizovali besedu so spisovateľkou pani Katarínou Petkaničovou. Beseda bola určená pre žiakov druhého, tretieho a štvrtého ročníka. Pani Petkaničová je známa hlavne ako autorka detských knižiek (Rozprávky z Dúbravky), ale...

NÁVŠTEVA V DÚBRAVSKOM MÚZEU

V stredu 27. marca 2019 navštívili žiaci 2.B a 2.C v rámci ŠKD Dúbravské múzeum. Naši žiaci čo-to o histórii Dúbravky vedeli, pretože v marci sme druhé, tretie a štvrté ročníky oboznamovali so stručnou históriou Dúbravky. To, čo sa deti z histórie Dúbravky naučili, výtvarne stvárnili v projekte...

PROGRAMOVANIE

Naše začiatky v programe - Scratch V novembri 2018 sme, my, žiaci 8. B  spoznali program Scrach. Zdá sa mi, že programovanie v ňom nám viacerým pomohlo zlepšiť sa v logickom a programátorskom myslení. Chytila sa hneď celá trieda. Všetci sa tešili, kedy už bude...

TVORIVÉ DIELNE

Veľkonočné tvorivé dielne v DK Dúbravka, ktoré sa uskutočnili 4.4.2019 pre prvákov, boli plné farieb a kreatívnych nápadov. Deti si odnášali hneď niekoľko krásnych výrobkov a taktiež veľa krásnych zážitkov a nových skúseností. Veľká vďaka patrí aj pani šperkárke, domu kultúry, aj mestskej časti, že...

PRECHÁDZKA ROZPRÁVKOU

Dňa 20.3.2019 sa na školskom dvore uskutočnila akcia ŠKD Prechádzka rozprávkou. Pre deti prvých ročníkov boli pripravené 4 stanoviská. Na prvom sa zahrali na Popolušky, na ďalších dvoch si zaspomínali na rozprávky, či už skladaním puzzle alebo zostavovaním názvov rozprávok. Na štvrtom stanovisku...

TÝŽDEŇ MOZGU

Čo je Týždeň mozgu? Týždeň mozgu sa vo svete oslavuje od roku 1996. Vo viac ako 60 krajinách sveta sa konajú tisíce osvetových podujatí na oslavu jedného z najdôležitejších ľudských orgánov. Týždeň mozgu pripadol tento rok na 11.-17.marca 2019. Naša škola sa už druhýkrát zapojila do tejto...

1 | 2 | 3 | 4 >>