Atletika na štadióne Lafranconi

V stredu 18.mája sa naši žiaci a žiačky zúčastnili okresného kola v atletike na štadióne Lafranconi. Našou najúspešnejšou disciplínou bol skok do diaľky, kde Martin Lukáč z 8.A triedy vybojoval zlatú medailu. S výrazným náskokom a výkonom 548cm postupuje na krajské kolo, ktoré sa bude konať 8.júna 2016 na štadióne Mladá Garda. Aj David Pereira z 9.B výborne reprezentoval našu školu v skolku do diaľky - získal 3.miesto výkonom 474cm.

V behu na 300m si Martin Lukáč, ktorý trénuje v atletickom klube AŠK Inter BA, vybojoval 2.miesto a v behu na 1 000m sa náš Martin Žilinčár z 9.B triedy umiestnil v silnej konkurencii na 4.mieste. V behu na 800m dievčat získala Sofia Vörösová z 8.A triedy bronzovú medailu.

Celkovo skončilo družstvo chlapcov na peknom 5.mieste a družstvo dievčat na 6.mieste.

Všetkým našim reprezentantom k ich výkonom blahoželáme!