Aktuality 2015/2016

Rozlúčka s deviatakmi

 Absolventi našej školy - deviataci, sa na slávnostnom stretnutí rozlúčili so svojimi učiteľmi a spolužiakmi. Učitelia ocenili vtipný, hudobne netradičný a tvorivý program, ktorý deviataci pripravili, ich tablá, ale aj pekárske umenie p. školníka, ktorý deviatakom upiekol rozlúčkovú tortu.

Exkurzia po pamätihodnostiach Dúbravky

Poznaj históriu svojho mesta – aj tak by sa mohla nazývať exkurzia po pamätihodnostiach našej mestskej časti, ktorá sa uskutočnila dňa 16. júna pod záštitou MO Matice slovenskej v Dúbravke. Vybraní žiaci našej školy navštívili miesta, pomníky a pamätníky, ktoré sú úzko späté s históriou Dúbravky. V...

Geografia netradične

„Všetci žijeme pod jedným nebom“ bolo ústredné motto práce na hodinách geografie v 7. ročníku. Na záver tematického celku , Ázia“, si skupiny žiakov - 7.A a 7.B - vzájomne predstavili Čínu a Japonsko.  Zoznámili sa  kultúrou  a životom národov Ďalekého východu...

Hodina so zdravotníkmi

V máji naši žiaci 1. stupňa absolvovali hodinu so zdravotníkmi z Červeného kríža. Hodina bola veľmi poučná a žiaci si vyskúšali viaceré obväzové techniky - boli obviazaní od hlavy až po päty. Niektorí si vyskúšali aj resuscitáciu. Možno z nich raz vyrastú mladí záchranári.

Návšteva u včelára

U včelára v Devínskej Novej Vsi sme s deťmi okoštovali rôzne druhy medu a veru pochutili sme si a naučili sa niečo nové o včielkach. Dokonca si deti vyrábali aj sviečky z medových plástov. Teraz sa už len tešiť z nakúpených medíkov pre rodinku.

Dopravné ihrisko

Na dopravnom ihrisku v Dúbravke sme s deťmi zažili príjemné júnové popoludnia. Po prednáške pani policajtky sme za výborné poznatky o dopravných predpisoch a zručnosť pri bicyklovaní dostávali vodičské preukazy na bicyklovanie. Učíme sa správať tak, aby sme predchádzali nehodám na...

Medzinárodná spolupráca s deťmi v Kovačici

Slováci žijúci v Srbskej Kovačici tradične organizujú posledný augustový týždeň Detský festival, ktorého názov je Detská svadba.  Deti z tamojších slovenských škôl sa ho aktívne zúčastňujú. Vystupujú v programe, ktorý reflektuje ich vlastné kultúrne tradície, ktoré existovali v ich pôvodnom...

Oslavovali sme Medzinárodný deň detí

Medzinárodný deň detí sme 1.júna 2016 oslavovali v areáli školy zábavno-športovými hrami. Žiaci druhého stupňa začali s oslavami už dopoludnia - na úvod privítali Fidlikantov, ktorí s husľami, cimbalom, ale aj fujarou a drumpľou predviedli, ako bravúrne sa dá hrať na týchto ľudových nástrojoch....

Víťazstvo našich bežcov

26. mája 2016 sa konal 11. ročník už tradičnej športovej súťaže Beh mladých Dúbravčanov, organizovanej Mestskou časťou Bratislava - Dúbravka pod záštitou starostu RNDr. Martina Zaťoviča. Družstvo našich žiakov - ZŠ Sokolíkova ul.2, Bratislava, získalo v tejto športovej súťaži 1. miesto. K víťazstvo...

Atletika na štadióne Lafranconi

V stredu 18.mája sa naši žiaci a žiačky zúčastnili okresného kola v atletike na štadióne Lafranconi. Našou najúspešnejšou disciplínou bol skok do diaľky, kde Martin Lukáč z 8.A triedy vybojoval zlatú medailu. S výrazným náskokom a výkonom 548cm postupuje na krajské kolo, ktoré...

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>